Sąd Rejonowy w Lipsku

Przyjazny pokój przesłuchań

„Przyjazny pokój przesłuchań” to pomieszczenie przeznaczone i specjalnie przystosowane do prowadzenia przesłuchań w warunkach przyjaznych osobie przesłuchiwanej, zapewniające jej poczucie bezpieczeństwa. Ma to kluczowe znaczenie przy zapobieganiu ponownemu doświadczaniu przez osoby pokrzywdzone lub będące świadkiem przestępstwa stresujących przeżyć. Takie pokoje są wykorzystywane w przypadku, gdy organy wymiaru sprawiedliwości mają do czynienia z osobami, które mogą być słuchane tylko jeden raz – dziećmi, ale również np. dorosłymi ofiarami przestępstw na tle seksualnym.


„Przyjazny pokój przesłuchań” znajduje się w budynku Sądu Rejonowego w Lipsku przy ul. Partyzantów 7.  

Przyjazny pokój składa się z dwóch pomieszczeń:

1.    pokoju przesłuchań, który służy do przeprowadzenia przesłuchania świadka przez sędziego w obecności i z udziałem biegłego psychologa, bądź tłumacza, jeżeli został powołany;

2.    pokoju technicznego, dla stron, pełnomocników oraz innych uprawnionych osób, który wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt audiowizualny do rejestracji dźwięku i obrazu z przesłuchania oraz w sprzęt pozwalający na bezpośrednie porozumiewanie się między pokojem technicznym a przyjaznym pokojem przesłuchań.

Metadane

Data publikacji : 02.08.2023
Data modyfikacji : 06.09.2023
Podmiot udostępniający informację:
Sąd Rejonowy w Lipsku
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Osoba udostępniająca informację:
Skoczylas Michał
Osoba modyfikująca informację:
Skoczylas Michał

Opcje strony

do góry