Sąd Rejonowy w Lipsku

https://www.lipsko.sr.gov.pl/sr1/obsluga-interesantow/informacje-dla-interesa/informacje-dla-osob-z-n/informacje-dla-osob-glu/6366,Informacje-dla-osob-gluchych-lub-slaboslyszacych.html
2022-10-03, 04:30

Informacje dla osób głuchych lub słabosłyszących

 

Sąd Rejonowy w Lipsku realizując zapisy ustawy z dnia 19.07.2019r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami oraz ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się, umożliwia osobom głuchym lub słabosłyszącym korzystanie z pomocy tłumacza języka migowego online.

Skorzystanie z usługi jest bezpłatne i nie wymaga wcześniejszego umawiania się na wizytę.

Z usługi tłumacza j. migowego online można skorzystać w dwojaki sposób:

  1. Poprzez zgłoszenie się ze swoją sprawą do siedziby Sądu , gdzie znajduje się oznakowane stanowisko z dostępem do usługi. Pracownik (za pośrednictwem komputera z kamerą) połączy się z tłumaczem j. migowego. Tłumacz będzie pośredniczył w rozmowie między klientem a urzędnikiem. Rozmowa odbywa się w czasie rzeczywistym.
  2. Z usługi można także skorzystać nie wychodząc z domu. Wystarczy, posiadanie sprzętu komputerowego (komputer PC, laptop, tablet) wyposażonego w kamerę oraz podłączenie do Internetu.

Usługa dostępna jest po kliknięciu w piktogram  

Tłumacz on-line języka migowego jest dostępny w poniższych lokalizacjach:

  1. Sąd Rejonowy w Lipsku ul. Partyzantów 1, 27-300 Lipsko, parter – pokój nr 02 /Biuro Podawcze/
  2. Sąd Rejonowy w Lipsku ul. Partyzantów 7, 27-300 Lipsko, parter – pokój nr 01 /Sekretariat IV Wydziału Ksiąg Wieczystych/

Zakres informacji udzielanych za pośrednictwem tłumacza on-line zgodny jest z treścią Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 18.06.2019 r. Regulamin urzędowania sądów powszechnych (Dz.U. 2019.1141).

Jednocześnie informujemy, iż korzystanie z w/w systemu nie zastępuje tłumacza przysięgłego języka migowego w procesie sądowym.

Pliki do pobrania

Metadane

Data publikacji : 15.09.2021
Data modyfikacji : 24.11.2021
Podmiot udostępniający informację:
Sąd Rejonowy w Lipsku
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Redaktor BIP
Osoba udostępniająca informację:
Redaktor BIP
Osoba modyfikująca informację:
Administrator

Opcje strony